Rakennus ja restaurointi Lunetti Osk

Rakennus ja restaurointi Lunetti Osk on työosuuskunta, joka on toteuttaa monipuolisesti korjausrakentamisen urakoita. Olemme erikoistuneet vanhojen talojen, jopa yli 100-vuotiaiden, korjausrakentamiseen ja muun muassa hirsirakennusten kunnostaminen on meille tuttua. Lunettiin kuuluu myös kaksi restaurointimestaria.

Yhteystiedot

Ensisijaisesti toivomme aina otettavan yhteyttä suoraan asianosaiseen henkilöön asioinnin nopeuttamiseksi.

Tiedustelut

Puhelintiedustelut vain ma - pe 8.00 - 17.00

lunetti@lunetti.com

Anssi Tammivainio
050 3777 951
anssi.tammivainio@lunetti.com

Uudis- ja korjausrakentaminen

Maalaustyöt

Katri Mustola
maalari (at)
Puh. 050 3004 476
katri.mustola@lunetti.com

Rakenteet

Anssi Tammivainio
rakennuspuuseppä (at)
Puh. 050 3777 951
anssi.tammivainio@lunetti.com

Matti Matilainen
rakennuspuuseppä (at)
Puh. 046 8495124

Simo Vartiainen
talonrakentamisen pt
Puh. 0400 671 685
simo.vartiainen@lunetti.com

Samuli Poutanen
Puh. 050 5220 706
samuli.poutanen@gmail.com

Laatoitus- ja vedeneristystyöt

Matti Matilainen
rakennuspuuseppä (at)
Puh. 046 8495 124

Restaurointi

Maalaustyöt

Hanna Kalm
maalari (at)
Puh. 050 4422 278
hanna.kalm@lunetti.com

Miia Herranen (Pori)
maalari (at)
Puh. 045 1226 647
miia.herranen@lunetti.com

Rakenteet

Anssi Tammivainio
restaurointikisälli
Puh. 050 3777 951
anssi.tammivainio@lunetti.com

Matti Matilainen
rakennuspuuseppä (at)
Puh. 046 8495 124

Simo Vartiainen
rakennusmies
Puh. 0400 671 685
simo.vartiainen@lunetti.com

Samuli Poutanen
Puh. 050 5220 706
samuli.poutanen@gmail.com

Suosittele meitä

Pyydä tarjous tai lähetä palautetta

Lähetä tarjous restauroinnin, remontoinnin tai rakentamisen palveluistamme. Vastaamme mahdollisimman pian!